diagnostyka z powietrza

Inspekcje termowizyjne
dronem

Wykonujemy lotnicze misje UAV podczas których wykorzystujemy bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w kamerę termowizyjną. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem oraz profesjonalnym sprzętem. Dzięki temu niemal w każdym przypadku możemy dokonać fachowej ekspertyzy niezależnie od stopnia skomplikowania problemu.

Otrzymaj bezpłatną wycenę

W ciągu kilku godzin otrzymasz najlepsze oferty na rynku

Dla kogo dedykowana jest usługa inspekcji kamerą termowizyjną?

Usługa inspekcji kamerą termowizyjną jest wykorzystywana w różnych branżach. Nasza firma specjalizuje się w sprawdzaniu stanu paneli fotowoltaicznych, budynków, badaniu linii energetycznych, wiatraków, masztów radiowych i innych. Za pomocą drona z kamerą termowizyjną możliwa jest także ogólna ocena stanu budynku (między innymi można zlokalizować miejsca, w których ucieka ciepło z obiektu). Ocena ta jest szczególnie przydatna w przypadku zmiany ogrzewania na pompę ciepła.

zakres usług

Usługi jakie wykonujemy dronem

Inspekcje instalacji fotowoltaicznych

Inspekcje masztów BTS / GSM

Inspekcje elektrowni wiatrowych

Inspekcje sieci ciepłowniczych

Inspekcje dachów i budynków

Inspekcje linii energetycznych

Na czym polega inspekcja z drona wyposażonego w kamerą termowizyjną?

Termowizja różnych obiektów np. budynków przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych, czyli tak zwanych dronów to szybki i skuteczny sposób na dokonanie kontroli technicznej w miejscu, które jest ze względów wysokościowych trudno dostępne. Drony wykonują dokumentacje fotograficzną w sposób niemal ekspresowy. Jest to znacznie łatwiejsze niż wykonywanie podobnych prac na wysokościach przy użyciu drabiny, podnośnika koszowego lub innych rozwiązań tego typu.

Dron wyposażony jest w 2 funkcjonalne kamery – termowizyjną 640×512 MPX oraz RGB 48 MPX z 32 krotnym przybliżeniem, co sprawia, że można dokonać weryfikacji każdego obiektu od paneli fotowoltaicznych po turbinę elektrowni wiatrowej. Przy inspekcjach instalacji fotowoltaicznych głównie sprawdzamy, które miejsca w panelach fotowoltaicznych są szczególnie narażone na przegrzania (tzw. hot spoty). Przy okazji kamera termowizyjna lokalizuje przegrzane złącza MC4 oraz sprawdza stan przewodów solarnych.

rejon działania

Gdzie świadczymy nasze usługi?

Inspekcje dronem wykonujemy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a w szczególności na terenie gminy Olecko, Gołdap, Suwałki, Sejny, Augustów, Sokółka, Białystok, Łomża, Kolno, Mońki, Grajewo, Ełk, Węgorzewo, Giżycko, Orzysz, Pisz,  Szczytno, Mrągowo, Kętrzyn, Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Olsztyn. 

Duże doświadczenie

poparte kilkudziesięcioma udanymi misjami UAV oraz setkami wylatanych godzin.

Profesjonalny sprzęt

który doskonale sprawdza się do dokonywania inspekcji kamerą termowizyjną

Jesteśmy ubezpieczeni

Posiadamy ubezpieczenie OC na kwotę 1 miliona złotych